Flotte placeringer ved FM

I weekenden d. 12-14. april 2019 deltog vores D- og E-hold ved Forbundsmesterskaberne for indendørs hockey. Mesterskabet blev afholdt i det nordjyske i Ålestrup. Og lad os bare sige med det samme, holdene klarede sig fantastisk godt. E-holdet kæmpede sig til en sølvmedalje og D-holdet kæmpede sig til en bronzemedalje. Det er længe siden at vores hold har klaret sig så flot. Et stort tillykke til spillerne og trænerne Leif og Per. Det flotte resultat vidner om et stort arbejde hjemme i træningslokalerne og dygtighed i taktikken. Også tak til Mads fra C-holdet, som hjalp til omkring holdene. Ud over at der blev løbet, kæmpet, svedt var det også en weekend i vennernes selskab, så der blev også hygget en hel masse. Spillere og trænere glæder sig til at komme i gang igen efter sommerpausen, nu går vi efter guldet.😉